Autosugesce - Podvědomí a sugesce (článek)

16. prosince 2014 v 13:59 | johny1L |  Autosugesce
Jak jsme už zjistili, všechno má svůj protiklad. Protikladem k normálnímu, běžně používanému, vědomí je tedy naše podvědomí. Normální běžné vědomí je to co běžně používáme, pokud jsme při vědomí a vzhůru. Naše podvědomí pak pracuje především ve spánku. Podvědomí je zodpovědné za většinu našeho konání, které nejsme s to vědomě ovlivnit. Z tohoto místa tedy pramení všechny závislosti a v podstatě i emoce, které člověk má.
Z tohoto důvodu by tedy bylo možno považovat podvědomí za našeho nepřítele, protože je to právě ono, které nám staví překážky v tom, čeho se snažíme dosáhnout. Obvyklým případem je strach při jednání z lidmi a různé fobie, které nemají ve své podstatě logické vysvětlení. Nicméně všechno špatné je k něčemu dobré a tak poznáme-li podstatu práce podvědomí a ovládneme-li ho, může nám pomoci k dosažení vašich cílů.
Abychom mohli podvědomí ovlivnit, používáme autosugesci. Autosugesce je metoda, při které si sami vsugerujeme, pomocí určitých postupů, nám prospěšné záležitosti. Samozřejmě vsugerovat si jde naprosto cokoli, takže je potřeba držet se pravidel, která tady předestřu, aby toto působení bylo pro člověka pozitivní.
Pokud chceme ovlivnit pomocí autosugesce podvědomí, musíme formulovat autosugestivní formuli tak, aby byla zásadně pouze v rozkazovacím způsobu a přítomném čase. Tedy správná formulace pro odvyknutí kouření např. tedy nezní " Nebudu kouřit!", ale zní " Nekouřím!" a nebo "Nemám chuť ke kouření!". Stejné je to u všeho ostatního. Pamatujte tedy že správná autosugesční formulace je vždy v přítomném čase a vždy rozkazující. Pokud by jste totiž tuto formuli používali v čase budoucím " Nebudu kouřit!", stane se to, že vaše podvědomí nebude ovlivněno tak jak jste si přáli, ale začne vytvářet situace a podmínky pro to, aby jste nebyli schopni toto dodržet. V podstatě vám pak začne vytvářet překážky, které vám nakonec zabrání kýženého cíle dosáhnout. Pokud ovšem použijete čas přítomný, vaše podvědomí nebude mít čas vytvořit překážky a tím se dostane do popředí jeho pozitivní část a vy tedy dosáhnete kýžených výsledků.
Pokud tedy budete používat autosugesci doporučuji si pořídit něco na počítání množství opakování formulace. Protože toto je dlouhodobě známé, mnohá náboženství to převzala a některá to značně pozměnila, proto ve většině náboženství nacházíme takzvaný růženec. Doporučuji vám tuto pomůcku si buď koupit a nebo velmi snadno vyrobit. ( existují křesťanské a budhistické růžence. V podstatě se od sebe neodlišují, až na to, že na křesťanských je křížek). Růženec si vyrobíme tak, že vytvoříme "náhrdelník" z nejméně 30 a nejvíce 40 korálků přičemž jeden z korálků je dvojnásobné velikosti, než ostatní a označuje počátek a konec. Toto je v podstatě základní model takže jakákoli modifikace je možná J, jen je nutné dodržet počet. Tento růženec tedy poslouží k počítání množství opakování bez toho, aniž by jste myšlenkami odbíhali od formulace.
V podstatě je autosugesci možno provozovat kdykoli kdy je dostatek času a klidu. Doporučuji však věnovat se autosugesci především ve dvou případech, kdy je podvědomí nejlépe sugesci přístupné. Tato doba je těsně před usnutím a po probuzení. Proto doporučuji vámi vybranou formuli opakovat ať již nahlas, nebo pouze v mysli (na tom nezáleží), večer před usnutím. Použijte růženec a proveďte minimálně jedno otočení, to znamená, že při každém pronesení formulace posunete jednu kuličku, dokud nedojdete na počátek. Pokud se necítíte ještě dostatečně ospalí, můžete pokračovat v druhém otočení. Pokud při autosugesci usnete nic se neděje, je to naopak naprosto v pořádku. Jestli-že se někdo z vás během noci probouzí, doporučuji toto opak i během dalšího usínání. Posílíte tím tak účinek sugesce. To samé můžete udělat i ráno těsně po probuzení (pokud máte čas).
Co tedy můžete autosugescí ovlivnit? Jednoduše řečeno vše co se týká vašeho těla a duše. Tedy dají se takto odsugerovat špatné návyky a zvyky, vsugerovat nové a vyhovující, případně ovlivnit stávající duševní vlastnosti. Můžete tak získat zdraví i nadání, která potřebujete. Co nedocílíte autosugescí je cokoli co nemá s vaším tělem a duší nic společného, například výhra v loterii. ( Výhry ve sportovních disciplínách kterých se zúčastníte se samozřejmě vhodnou formulací docílit dá, pokud se spojí s patřičným tréningem (např. Velmi dobře a rád běhám!)). K volbě další formulace a tím i dalšího přání přikročte opět až tehdy, když se vaše první formulace vyplní.
Tento krátký článek nestačil vyčerpat vše o podvědomí. Nepohovořil jsem ani o použití hypnosy k jeho ovlivnění, ale myslím, že podává postačující základní přehled o použití a využití. Pokud toto téma někoho více zajímá, doporučuji věnovat se patřičné literatuře, která je stále dostupná na trhu v hojném množství. (zdroj: jas.blog.cz)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama